7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

Bulut ile Daha Akıllı, Hesaplı ve Güvenli Bir Teknoloji Sunuyoruz

Hüseyin Özkale
5 Nisan 2019
5 dakikalık okuma
GERİ DÖN

Google Cloud’un işletmelere sağladığı avantajlar nelerdir?

Google son 15 yıldır kesintisiz yatırımlar kurduğu mevcut bulut altyapısını artık kurumların hizmetine açıyor. Mobilite, iş birliği, veri ve analiz imkanlarıyla bir yandan verimliliği artırırken, bir yandan da her ölçekteki kuruluşun sınırsız süper bilgi işlem gücüne erişebilmesini sağlıyor. Google Cloud platformu, sahip olduğu gelişmiş makine öğrenimi becerileri, yüksek güvenliği, Google tarafından üretilen güçlü donanım ve veri merkezlerinin yanı sıra dünyanın en iyi fiber şebeke omurgalarından birini de içeren omurgalarından birine de içeren altyapısı ve veri analizi yetenekleri ile bu alanda açık ara öne çıkıyor. Google Cloud’un tüm bileşenleri bir araya getirerek sunduğu mobilite, birlikte çalışma araçları, veri ve analiz olanakları da işletmelerin verimliliğini artırıyor, bilgiye tam anlamıyla diledikleri her yerden, her cihazdan ve diledikleri zaman kolayca erişim özgürlüğü sağlıyor. Google işletmeler için öncelikle veri analizi ile büyük bir değer yaratıyor. Müşterimiz olan işletmeler, kendi müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için güçlü analitik servisimiz BigQuery’i tercih ediyor. Google Cloud, mobilite, birlikte çalışma, veri ve analitik hizmetleri sunarak işletmelerin daha etkin şekilde büyümelerine destek oluyor.

Bulut çözümleri iş dünyası açısından neden önemli?

Her ölçekteki işletme için fiziksel alan ve maliyet engellerini kolayca aşarak işlerini tamamen dijitale taşımak ve büyümek bulut çözümleri ile mümkün. En gelişmiş işlemcilere, en sofistike yapay zeka algoritmalarına tüm işletmelerin erişimi mümkün olunca, büyük ve küçük şirketler arasında fırsat eşitliği sağlanmış oluyor. Ek bir teknik yatırım yapmaya ihtiyaç duymadan iş modellerine bulut çözümlerini entegre etmek işletmelerin kurum içi işbirliği ve iletişimini geliştiriyor. İşletmeler bulut çözümleri ile büyük bir esneklik, verimlilik ve rekabet avantajı kazanıyor. Müşterilere kesintisiz, sürekli hizmet sunabilme yeteneği de bulut teknolojisi sayesinde mümkün hale geliyor.

Bulut çözümlerinizi hangi şirketler kullanıyor?

Her ölçekte müşterilerimize ihtiyaç duydukları bulut tabanlı çözümleri yüksek standartlarda sunuyoruz. Dünyada ve ülkemizde Google Cloud çözümlerinin avantajlarını başarıyla kullanan her sektörden birçok şirket var ve bu şirketlerin sayıları her geçen gün artmakta. Dünyada ilk akla gelenler arasında HSBC, Shazam, Spotify, Seenit.io, GANT, Ravelin ile Schlumberger, Colgate, Verizon ve Lush yenilikçilik veya çok yüksek boyutlu veri ve kullanum senatyoları ile öne çıkanlar. Türkiye’de ise bulut tabanlı iş modelini bir başarı hikayesine çeviren ve Avrupa ölçeğinde en büyük bulut kullanıcısı şirketlerden birisi olan MetGlobal var. AloTecg çağrı merkezi sektöründe global bir bulut başarı hikayesi. MNG Kargo ve Aras Kargo, otomotiv sektörünün lider kuruluşlarından TEMSA, Google Cloud çözümlerini hem de mobilite ve çalışanların mekan ve zamandan bağımsız olarak birlikte çalışma ve iletişim kurabilmeleri açısından başarıyla kullanmaktalar.

Bulut teknolojilerinin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Google Cloud platformu, gerek fiziksel gerek yazılımsal açıdan dünyanın en gelişmiş uluslararası veri güvenliği, gizliliği ve yasal uyumluluk standartlarını tam olarak karşılamakla kalmıyor, kendi geliştirdiği özel altyapı ve güvenlik çözümleriyle bunların da ötesine geçiyor. Her biri bir milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan Google servisleri ve milyonlarca kuruluş bu güçlü altyapı üzerinde güvenle çalışıyor. Çünkü bulut platformunda doğan ve gelişen Google çözümleri, tüm katmanlarında ve en baştan itibaren bulut sistemlerinde karşılaşılabilecek benzersiz tehditleri bertaraf edecek şekilde tasarlanmış durumda. İşte Google sahip olduğu bu en üst düzey performans ve güvenirliği, Cloud platformu ile dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin, okulların ve devlet kurumlarının kullanımına da sunuyor; sahip olduğu altyapının teknoloji, ölçek ve çeviklik özellikleri sayesinde müşterilerine en iyi dünya standartlarının da ötesinde bir güvenlik sağlıyor. Google’ın devasa veri merkezlerinden oluşan ağı, müşterilere en yüksek güvenlik ve performansı sunmak üzere kendi işletim sistemi ile çalışan özel olarak tasarlanmıl sunucularla inşa edilmiş durumda. Bu altyapının tüm donanım yapısı Google tarafından üretilip, kontrol edildiğinden, olası her türlü güvenlik tehdidine karşı en hızlı şekilde yanıt verebilyoruz. Bizim için güvenlik yaptığımız her işte en temeş öncelik. Diğer yandan, Google bünyesinde konuyla ilgili çalışan ekip; bilgi, uygulama ve ağ güvenliği konularında dünyanın en iyi uzmanlarından oluşuyor. Google’daki tüm ekipler gibi, onlar da sürekli yenilikler yapıyor ve yalnızca Google’ın milyarlarca kullanıcısı için değil, aynı zamanda tüm internet kullanıcıları için de geleceğin daha güvenli hale gelmesi için yoğun çaba harcıyor.

Habere ulaşmak için tıklayınız.

 

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

5 Nisan 2019
AloTech ve T-Soft İle Entegrasyonda Bir İlk

AloTech, T-Soft E-ticaret Platformu ile entegrasyonda bir ilke imza atıyor.

4 Mayıs 2020
Kariyer.net’te Uzaktan Çalışma ve Sonrası

Kariyer.net CSO’su Uğur Sağlıkoğlu, AloTech CTO’su İdris Avcı ve AloTech Genel Müdür Yardımcısı Korhan Erçin’in deneyimlerini paylaştığı Webinarda, “Geçmişten bugüne iki firma arasındaki iş ortaklığı”, “Dijital işe alım süreçleri” ve “Kariyer.net’in evden çalışmaya geçiş sürecindeki deneyimleri” işlenen konu başlıkları arasında.

28 Ekim 2020
Çağrı Merkezi Metrikleri Neden Önemlidir?

Çağrı merkezini başarıyla yürütmek için veriler çok önemlidir. Her gün gelen çok sayıda telefonla anlamlı ölçümler olmadan neler olup bittiğini bilmek oldukça zor olabilir.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat