Endüstriyel liderlik seviyesinde inovasyon sahibi kobileri destekleyen ve bir araya getiren Horizon 2020’nin bu seneki sponsorlarından biri AloTech oldu. Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı “Horizon 2020 Future of EU-Turkey Relations and Research & Innovation Collaboration” Konferansı, Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Avrupa Birliği (AB) fonlarındaki fırsatların değerlendirilmesi, sona eren Ar-Ge programı Horizon 2020’nin Türkiye açısından sonuçlarını masaya yatırmak ve 2021 yılında başlayacak Horizon Europe için akademi ve şirketlere yönelik fırsatları değerlendirmek amacıyla sanayi, bankacılık, yönetim, STK ve diğer sektörlerden pek çok üst düzey temsilci bir araya geldi.

Dünyanın en büyük sivil araştırma fonu olan ve 2014-2020 tarihleri arasında 80 milyar avro bütçeyi çok ortaklı araştırma projeleriyle buluşturan Horizon 2020, Aralık 2020’de sona eriyor. 2021’de başlayacak Avrupa Birliği 9’uncu Çerçeve Programı Horizon Europe için de 100 Milyar Avro üzeri bir bütçe planlamasıyla hazırlıklar başladı.

AB Fonları Uzmanı, eğitimci ve proje yazarı Bosko Nektarijevic’in moderatörü olduğu “AB-Türkiye İlişkilerinin Geleceği - Ar-Ge İşbirliği ve Bilim Diplomasisi” panelinde, EU Affairs Üst Düzey Mali Müşaviri ve geçmiş Avrupa Komisyonu Üyesi Dr. Andrea Mogni, Senat Der Wirtschaft Uluslararası İlişkiler Direktörü Dr. Halit Ünver, GEDS Design Consultancy Kurucusu Gülay Özkan konuşmacı olarak yer aldı.

Panelde yeni başlayanlar için finansman kaynaklarının sağlanması ve gözden geçirilmesi, tekliflerin başarısı için temel değişkenler, nasıl uygulanacağı ve nasıl ilerleyeceğinin gösterilmesi için projenin uygulanması ve değerlendirilmesi gibi konular ele alındı. Sektörün lider kurum ve kuruluşlarının yer aldığı etkinlikte, proje yazanlar ve koordinatörler için, proje tasarım sürecini geliştirmek, proje yazmak, fonların erişimlerini ve etkilerini en üst düzeye çıkarmak, AB politikalarına uyum ve Türkiye'deki AB yapılarının performansını artırmak ile birlikte güvenilirliklerine ve araştırma, geliştirme ve inovasyon işbirliğine yol açacak çözüm ve öneriler değerlendirildi.Horizon 2020 Bulut çağrı merkezi AloTech Cloud

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

Çağrı Merkeziniz Günün İhtiyaçlarını Karşılıyor mu?
Bir Sonraki Kayıt
...
Çağrı Merkezinizi Buluta Taşımak İçin 8 Neden
Çağrı Merkezinizi Buluta Taşımak İçin 8 Neden
Bir Önceki Kayıt