AloTech yeni yatırım turunda üç milyon dolar yatırım aldı

AloBot

AloBot

AloTech yeni yatırım turunda üç milyon dolar yatırım aldı

AloTech’in yurt dışı yapılanması Collective Spark’ın yatırımıyla güçlenecek

 

AloTech yeni yatırım turunda üç milyon dolar yatırım aldı
AloTech yeni yatırım turunda üç milyon dolar yatırım aldı

 

Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, Collective Spark liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda üç milyon dolarlık yatırım aldı. AloTech bu yatırım ile halihazırda 20 ülkeye ulaşan global operasyonlarını daha da büyüterek özellikle Kuzey Amerika pazarında güçlenmeyi hedefliyor.

 

Yurt içinde yakaladığı başarıyı global ölçeğe taşıma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, Collective Spark liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda üç milyon dolarlık yatırım aldı. 

 

2012 yılında önce Cenk Soyak ve İdris Avcı’nın kuruculuğunda beş kişilik bir ekiple faaliyetlerine başlayan, 2019 yılında Korhan Erçin’in ortaklar arasına katıldığı AloTech, günümüzde dünyanın farklı ülkelerinden 102 çalışanıyla 600’ü aşkın müşteriye hizmet veriyor. AloTech’e bugüne kadar Nevzat Aydın, Ata Uzunhasan, Cenk Coşkuntürk ve Halit Görkem Oktay gibi sektörün önde gelen isimleri yatırım yaptı. Yeni yatırım turuna ise Collective Spark’ın yanı sıra TechOne Ventures, Nevzat Aydın (ikinci kez), Alp Saul, Galip Selçuk, ve Kerim Kotan da katıldı. 2020 yılını bir önceki yıla oranla yüzde 100 büyümeyle kapatan AloTech, aldığı yatırımla birlikte Call Center Studio markası ile global pazarlarda sürdürdüğü etkinliğini artırmayı planlıyor. 

 

Cenk Soyak: “Bu yatırım Türkiye’den dünyaya açılan teknoloji unicorn’u olma vizyonumuzun parçası” 

 

Yeni yatırımla ilgili bilgi veren AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, “Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu olarak, kurulduğumuz günden itibaren bu topraklardan çıkarak yurt dışına teknoloji ihraç eden, yeni nesil çözümler geliştiren bir şirket olmayı hedefledik. Bu yaklaşımla global arenadaki gücümüzü her geçen yıl artırarak 20 ülkede hizmet vermeye başladık. Şimdi yeni yatırım turumuzda aldığımız üç milyon dolarlık yatırımla birlikte başta Kuzey Amerika olmak üzere halihazırda faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz global pazarlarda etkinliğimizi artırmayı ve yeni coğrafyalara ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yatırım aynı zamanda Türkiye’den dünyaya açılan bir teknoloji unicorn’u olma vizyonumuzun da bir parçası. Bu hedefe doğru ilerlerken bugünlere gelmemizi sağlayan, başarımızın ardındaki müşteri,iş ortaklarımız ve elbette çalışanlarımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi. 

 

Günümüz dünyasında önemi daha iyi anlaşılan dijitalleşme ve teknoloji alanında gerçekleştirilen yatırımların yalnızca şirketlere değil ülke ekonomisine de güç kattığını ifade eden Soyak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu bakış açısıyla ürün ve hizmetlerimizi çeşitlendirip geliştirirken Türkiye’den ve yurt dışından deneyimli isimlerle birlikte çalışmaya da büyük önem veriyoruz. Yakın zamanda aramıza katılan üst düzey yöneticilerimizin ardından yurt dışı yapılanmamızda görev alacak yeni takım arkadaşlarımızla birlikte ekibimizi genişletmeyi sürdüreceğiz. Lokasyon bağımsız çalışma sistemimiz ile tüm çalışanlarımız global ortamda kariyer edinme fırsatına sahip olacak.” 

 

Diğer Blog Yazılarımızı Keşfedin

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat