7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

IVR (Sesli Yanıt Sistemi) menülerini tasarlarken dikkat etmeniz gerekenler

Hüseyin Özkale
1 Nisan 2019
2 dakikalık okuma
GERİ DÖN

  • Anonsları mümkün olduğunca kısa tutun, ağdalı cümlelerden kaçının. Gereksiz metinlerden kaçının, örnek: “Seçenekleri tekrar dinlemek için 9′a basın” yerine anons bittikten sonra birkaç saniye bekleyip seçenekleri tekrar okuyun. Arayanlar bir an önce yardım almak ister.
  • Menü seçeneklerinizin sayısı 3′ü geçmesin, mümkünse tuşlamaya gerek kalmasın.
  • Karmaşık menüler müşterinin hatta daha çok beklemesine sebep olur. Niçin arandığınızı CRM’deki verilerden raporlayın, arayanlar müşteri temsilcisine ulaşmak için en kısa yolu denerler. IVR’daki tuşlamalar yanıltabilir.
  • Mobil telefonlarda anonsları dinlerken bir yanda tuşlama yapmak IVR kullanımını zorlaştırıyor. Akıllı telefonlarda tuş takımı olmaması daha da zorlaştırıcı bir etken. Anonsu dinlerken ekran kapanıyor, tuşlama yapmak için ekranın açılmasını beklerken menü zaman aşımına uğrayabiliyor.
  • Uzun tuşlamalardan kaçının. Uzun tuşlamalarda arada yapılan hatalı tuşlamalar arayanın tuşlamaya baştan başlamasına sebep olur. 16 hane kredi kartının tamamını tuşlatmak yerine son 6 rakamını tuşlatabilirsiniz.
  • Her yaştan arayana uygun menüler düzenlemelisiniz. Teknolojiyle arası iyi olmayan kullanıcılar için acil çıkış seçenekleri olmalı. Mümkünse bu kullanıcıları hatırlayıp, sonraki aramalarında basit menüler sunmalısınız.

İdris Avcı

CTO – Alotech

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

3 Mart 2020
AloTech Ekibi İTÜ Kariyer Zirvesi’nde!

Türkiye’nin en büyük üniversite kariyer etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 6.sı düzenlenen İTÜ Kariyer Zirvesi’nde AloTech ekibi olarak genç yeteneklerle bir araya geldik.

24 Şubat 2021
Çağrı Merkezinizi Buluta Taşımak İçin 5 Neden- Bölüm 3 – Teknik Faydalar

Önceki yazılarımızda da ifade ettiğimiz gibi çağrı merkezini buluta taşımak şirketler ve şirketlerin sunduğu hizmetler açısından birçok fayda barındırır. Bu yazıda teknik faydaları ele alacağız. Her alanda olduğu gibi çağrı merkezi alanında da teknolojik gelişmelerin etkilerini görmek mümkün. İşletmelerin de yeni teknolojilere uyum sağlaması büyük önem taşıyor. Teknolojik gelişmelerin takibi ve operasyona dahil edilmesi de çağrı merkezlerinin teknik ihtiyaçları arasında sayılabilir.

5 Nisan 2019
Ofis Santraliniz artık Cebinizde !

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi ve Santral Bulutu AloTech, geliştirdiği uygulama ile artık cebinizde.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat