7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

Buluttan Çağrı Var!

Hüseyin Özkale
5 Nisan 2019
3 dakikalık okuma
GERİ DÖN

Bulut teknolojilerin Türkiye’deki öncüleri arasında olma yolunda ilerleyen, müşterilerine çağrı merkezi hizmeti sunmak isteyen işletmelere, tüm çağrı merkezi işlev ve sürecini kolaylaştırmayı, hızlandırmayı ve tüm bunları son teknoloji ile sunmayı hedefleyen AloTech, Google Dome İstanbul’da 2. Bulut Çağrı Teknolojileri Etkinliği’ni gerçekleştirdi.

9 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilen “Buluttan Çağrı Var! Çağrı Merkezinde Raporlama” etkinliğine çeşitli sektörlerden firmaların temsilcileri yoğun katılımı gösterdi.

AloTech CEO’su Cenk Soyak’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Google Cloud Türkiye Yöneticisi Alp Önder Güler, AloTech CTO’su İdris Avcı, MNG Kargo Genel Müdür Yardımcısı Serhat Kut ve UNIQ Eğitim ve Danışmanlık Yönetici Ortağı Alp Kohen kendi uzmanlık alanlarında eğitici bilgiler verdiler.

Konuşmasında Google’nin bulut platform alanındaki misyon ve hedeflerini, dünyanın en büyük ‘Network’üne sahip olmanın avantajlarını dile getiren Alp Önder Güler, modernleşirken aynı zamanda hızlanmayı ve şirketlerin elinde bulundurdukları bilgilerden en doğru şekilde nasıl yararlanabileceklerini ele aldı. Devamında mikrofona geçen AloTech CTO’su İdris Avcı, şirketin gelişmiş raporlama çözümlerini detaylarıyla dinleyenlere aktardı. Çağrı merkezi dünyasında her gün konuşulan dakika sayısından yıllık uygulama isteklerine kadar birçok istatistiki bilgi paylaşan Avcı, AloTech’in geliştirdiği tüm raporlama çözümlerinin Google’ın bilgisi ve gücü ile birleştirildiğinde ne gibi sonuçlar elde edildiğini dile getirdi.

AloTech’in yüzlerce mutlu müşterisinden biri olan MNG Kargo Genel Müdür Yardımcısı Serhat Kut ise büyük veri analitiği hakkında bilgiler sundu. Proje geliştirme, bilgi ve operasyon teknolojileri, coğrafi bilgi sistemleri, veri tabanı gibi bir çok ağı bulunan büyük bir takımı yöneten Kut, bir kargonun gönderen kişiden alıcıya nasıl ulaştığını ve bu yolculuk esnasında ne gibi verileri ve teknolojileri, nasıl kullandıklarını maddeleriyle sıraladı. Bireysel gönderilerden kurumsal gönderilere; e-ticaret alışverişlerinden çıkış-varış aktarma merkezlerinin işleyişine kadar olan tüm süreci katılımcılar ile paylaştı. Tüm bu işlemler gerçekleşirken, günde alınan onbinlerce çağrıyı ve bu çağrıların verilerini nasıl yönettikleri konusunda ise AloTech işbirliğine işaret etti.

Etkinliğin son konuşmacısı olan UNIQ Eğitim ve Danışmanlık Yönetici Ortağı Alp Kohen çağrı merkezlerinde kullanılan metriklerin hangi amaçla, nerede, nasıl ve ne zaman kullanılması gerektiğini aktarırken, müşteri temsilcisi performansını ölçerken temsilcinin müdahale etmesininin mümkün olmadığı metriklerin kullanılmasının yanlış olduğunu belirtti.

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

8 Haziran 2020
Çağrı Merkezi Çalışanlarının Motivasyonunu Artıracak 5 Öneri

Çağrı merkezi çalışanlarınızın motivasyonunu nasıl artırabilirsiniz? Birçoğumuzun bildiği gibi çağrı merkezi çalışanları yoğun ve stres dolu bir tempoya ayak uydurmak zorunda. Gergin müşteriler, performans kaygıları, sıkı çağrı merkezi prosedürleri…

28 Ekim 2020
Çağrı Merkezi Metrikleri Neden Önemlidir?

Çağrı merkezini başarıyla yürütmek için veriler çok önemlidir. Her gün gelen çok sayıda telefonla anlamlı ölçümler olmadan neler olup bittiğini bilmek oldukça zor olabilir.

5 Nisan 2019
AloTech ve T-Soft İle Entegrasyonda Bir İlk

AloTech, T-Soft E-ticaret Platformu ile entegrasyonda bir ilke imza atıyor.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat