7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

IVR (Sesli Yanıt Sistemi) menülerini tasarlarken dikkat etmeniz gerekenler

Hüseyin Özkale
1 Nisan 2019
2 dakikalık okuma
GERİ DÖN

  • Anonsları mümkün olduğunca kısa tutun, ağdalı cümlelerden kaçının. Gereksiz metinlerden kaçının, örnek: “Seçenekleri tekrar dinlemek için 9′a basın” yerine anons bittikten sonra birkaç saniye bekleyip seçenekleri tekrar okuyun. Arayanlar bir an önce yardım almak ister.
  • Menü seçeneklerinizin sayısı 3′ü geçmesin, mümkünse tuşlamaya gerek kalmasın.
  • Karmaşık menüler müşterinin hatta daha çok beklemesine sebep olur. Niçin arandığınızı CRM’deki verilerden raporlayın, arayanlar müşteri temsilcisine ulaşmak için en kısa yolu denerler. IVR’daki tuşlamalar yanıltabilir.
  • Mobil telefonlarda anonsları dinlerken bir yanda tuşlama yapmak IVR kullanımını zorlaştırıyor. Akıllı telefonlarda tuş takımı olmaması daha da zorlaştırıcı bir etken. Anonsu dinlerken ekran kapanıyor, tuşlama yapmak için ekranın açılmasını beklerken menü zaman aşımına uğrayabiliyor.
  • Uzun tuşlamalardan kaçının. Uzun tuşlamalarda arada yapılan hatalı tuşlamalar arayanın tuşlamaya baştan başlamasına sebep olur. 16 hane kredi kartının tamamını tuşlatmak yerine son 6 rakamını tuşlatabilirsiniz.
  • Her yaştan arayana uygun menüler düzenlemelisiniz. Teknolojiyle arası iyi olmayan kullanıcılar için acil çıkış seçenekleri olmalı. Mümkünse bu kullanıcıları hatırlayıp, sonraki aramalarında basit menüler sunmalısınız.

İdris Avcı

CTO – Alotech

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

31 Mart 2019
IMI 2014

AloTech 13 – 14 Ekim Tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Çağrı Merkezi Günlerinde ”Türkiyenin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu” olarak sektörle buluştu.

8 Nisan 2019
Vaillant Çağrı Merkezinde Yeni Dönem

Vaillant Group Türkiye Çağrı Merkezi, altyapısını tamamen değiştiren CTI Projesi’yle dikkatleri üzerine çekti. Google’ın dünyaya örnek gösterdiği, Türkiye’nin en büyük bulut çağrı merkezi hizmetlerini sunan Alotech işbirliğinde gerçekleştirilen altyapı, son teknolojik donanımları bünyesinde barındırıyor. Bu yeniliğiyle de sektördeki öncü duruşunu sürdüren Vaillant Group Türkiye Çağrı Merkezi, müşterilere daha kaliteli ve daha hızlı hizmet sunmayı amaçlıyor.

5 Nisan 2019
Çağrı Merkezlerinde Dinamikler Değişiyor

WebRTC (Web-based real-time communication), web tabanlı sistemler üzerinde çalışabilen gerçek zamanlı iletişim sağlayabilen, javascript tabanlı bir API’dır.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat