Yataş Grup

Yataş Grup, Click2Connect ile satın alma kararlarındaki etkisini artırıyor.

Yataş Grup’un Müşteri Deneyiminde Fark Yaratan Başarı Hikayesi

Yataş Grup’un temelini oluşturan Süntaş A.Ş., 1976 yılında kurulmuş, Anadolu’nun ilk sünger fabrikasıdır. 1981 yılında yaylı yatak üretimi, 1987 yılında ev tekstili ürünleri, 1993 yılında sofabed (yataklı kanepe) ve koltuk takımları üretimine başlayarak global bir marka haline gelen Yataş Grup bugün 50 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Çağrı merkezi operasyonlarını AloTech’in bulut tabanlı çağrı merkezi yazılımı ile yöneten Yataş Grup ürünümüzün pek çok özelliğini satış sürecinde verimli bir şekilde kullanıyor. AloTech olarak Yataş Grup’un ihtiyacına özel çözümler sunduk ve verimli bir çağrı yönetiminin yanı sıra firmayı yeni nesil teknolojilerle de buluşturduk.

%60

Taleplerin ChatBot’ta
Çözülme Oranı

%20

Toplam Talebin
ChatBot Payı

Hızlı Talep
Karşılama

Sorun Neydi, Nasıl Bir Çözüm Sunduk?

Müşteri deneyimine odaklanan Yataş Grup’a süreçlerini iyileştirecek ürünler sunduk.

Yataş Grup Müşteri Hizmetleri Grup Yöneticisi Bahar Dinç müşteri deneyimine verilen önemin özellikle altını çiziyor. Yalnızca müşteri deneyimine odaklanan bir ekiple çalışan Dinç süreçleri daha kusursuz bir şekilde yönetebilecekleri yazılım arayışına girdiklerinden bahsediyor. Bu adımın ilk olarak omnichannel yani çok kanallı iletişim yönetimi sunan bir platformla çözülebileceğini düşünüyor ve AloTech teknolojisiyle tanışıyor.

Yataş Grup, kolay ve hızlı kurulumla çoklu kanal iletişim yapısına geçti.

Omnichannel bir yapıya ihtiyaç duyan Yataş Grup’un çağrı merkezi operasyonlarını kolay bir kurulumla kısa sürede buluta taşıdık. Taleplere hızlı yanıt vermenin öncelikleri olduğunu ifade eden Dinç, çözümün çok kanallı iletişim yönetiminde olduğunu söyledi. Bu sebeple AloTech’i tercih eden Yataş Grup tüm yazılı ve sesli iletişim kanallarını tek bir platform üzerinden yönetmeye başladı. Bu da operasyon ekibinin kısa sürede çok daha fazla talebi karşılayabilmesini sağladı. Bu teknolojiyle birlikte şu an CRM, CSM, BPM ortak bir platformda yönetiliyor.

Satın alma kararlarını etkileyen yeni nesil teknoloji çözümleri sunduk.

Tabii iyileştirilmiş bir müşteri deneyiminin yanı sıra müşteri yolculuğunu olumlu şekilde etkileyecek çözümler de sunduk. Click2Connect ürünümüzle birlikte müşterilerini web sitesi üzerinden tek tıkla çağrı merkezine bağlayan Yataş Grup artık çok daha pratik bir iletişim kanalı kullanıyor.

Direkt görüşmenin satın alma kararlarını önemli ölçüde etkilediğini belirten Dinç, bu ürünün satış faaliyetlerini iyileştiren bir avantaj sağladığını söylüyor. Yataş Grup, web sitesini ziyaret eden kullanıcılara hızlıca ilgili temsilciye bağlanma fırsatı sunuyor. Bu da satın alım süreçlerini hızlandırıyor ve tabii ki müşteri kazanımında önemli rol oynuyor.

Click2Connect’in arama özelliğini hayata geçiren alt ürünü Click2Call’u kullanan Yataş Grup müşterilerine operatörden bağımsız bir arama kanalı sunuyor. Click2Connect’in bir diğer alt ürünü olan Click2Video için de görüşmelere başladığımız Yataş Grup ilerleyen dönemde müşterileriyle web sitesi üzerinden görüntülü görüşme yapma seçeneğini de aktif hale getirmeyi planlıyor.

“Görüntülü görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Yataş Grup’a böyle bir deneyim çok yakışır.” 

Click2Connect hangi durumlarda Yataş Grup’a avantaj sağlıyor?

Müşteriler;

• İki ürün arasında kararsız kalıyorsa
• Ürün özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsa
• Fiyat performans değerlendirmesi yapmak istiyorsa
• Doğru ürünü tercih etmenin yolunu arıyorsa

Click2Call ile bir tıkla arama başlatabiliyor ve müşteri temsilcisiyle direkt görüşebiliyor.

Zaman ve Enerji
Tasarrufu

Yüksek Müşteri
Memnuniyeti

Maliyet
Avantajı

Yataş Grup’a nasıl bir fayda sunuyoruz?

“Biz operasyonumuz ile ilgili bir şey hayal ettiğimizde AloTech ile görüşüyoruz ve hızlıca hayata geçiriyoruz. Sizin yönlendirdiğiniz çözüm ortaklarını tercih ediyoruz. AloTech sayesinde sektöre hakim oluyor, birçok iş ortağını tanıma fırsatı yakalıyor ve bu ekosistemin önemli bir parçası olabiliyoruz.”
Bahar Dinç
Müşteri Hizmetleri Grup Yöneticisi

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat