Biliyoruz, çok yoruluyorsunuz. Yoğun çağrı trafikleri, bitmek bilmeyen müşteri talepleri ve daha fazlası... Bu yoğun tempoya ayak uydurmak zor olsa da imkansız değil. Sizin için hazırladığımız 5 sağlıklı önerimiz için okumaya devam edin!

1) Daha Çok Su

Her çalışan gibi kahveyi çok seviyor olabilirsiniz fakat gün içinde kahveye biraz ara verip daha fazla su içmek sağlığınız için çok önemli. Yeterli miktarda su içmek algınızı ve zihinsel performansınızı olumlu etkiler.

2) Karbonhidrat Tüketiminizi Azaltın

Her ne kadar fast-food yiyeceklere bayılıyor olsanız da düzenli olarak sebze, meyve ve yüksek proteinli yemekler yemek serotonin hormonunuzu arttırarak sizi daha sağlıklı yapacak.

3) Kötü Alışkanlıkları Bırakın

Alkol ve sigara kullanımının gerginliğinizi aldığını hissetseniz de maalesef işin aslı öyle değil. İkisi de sağlığınızı olumsuz etkileyecek pek çok madde içermekte. Hasta olmanızı istemeyiz değil mi :)

4) Göz Egzersizleri Yapın

20-20-20 kuralını uygulayın. Tek yapmanız gereken her 20 dakikada bir 20 saniye yaklaşık 20 metre ve uzağındaki bir şeye bakmak. Aynı zamanda bu kural zihninizi rahatlatarak daha sağlıklı düşünmenizi sağlar.

5) Uyku Düzeninizi İyileştirin

Aslında hepimiz gece kuşuyuz fakat ertesi gün bolca enerjiye ihtiyacımız olacak. Bunun için de iyi bir uyku şart. Düzenli bir uyku yaratıcılıktan tutun, sorun çözme becerisine kadar birçok özelliğinizi geliştirir.


AloTech Çağrı merkezi Sağlıklı öneriler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin

AloTech Ekibi İTÜ Kariyer Zirvesi’nde!
Bir Sonraki Kayıt
...
Çağrı Merkezinde Stresle Başa Çıkmanın 5 Yolu
Çağrı Merkezinde Stresle Başa Çıkmanın 5 Yolu
Bir Önceki Kayıt