7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

Bulut servislerini izlemek ve kıyaslamak

Hüseyin Özkale
2 Nisan 2019
2 dakikalık okuma
GERİ DÖN

Bulut bilişim servisleri, bilgi işlem operasyonlarının her geçen gün daha önemli bir parçası olmaya başladı. Bu servislerin performanslarını düzenli olarak gözlemlemek artık ciddi önem kazanmış durumda. Eskiden bir elin parmakları kadar olan servisleri, şimdi yüzlerce alternatifle bulabildiğimizden benzer servisleri veren firmaların performans değerlerini kıyaslamak da ciddi bir efor gerektiriyor. Neyse ki bu konuda da ihtiyaçlar çözümleri doğurmuş durumda.Bu servislerden bir tanesi CloudHarmony. Oldukça kullanışlı ve basit bir arayüzde çeşitli bulut servislerinin birbirlerine olan kıyaslamalarını, belirli zaman dilimlerindeki performans değerlerini bulabileceğiniz bir servis bu. İsterseniz üye olup belirli bir ücret karşılığında detaylı raporlar alabiliyorsunuz veya ücretsiz olarak temel birçok değerin karşılaştırmasına ulaşabiliyorsunuz.

https://cloudharmony.com/status adresinde görebileceğiniz üzere bulut servislerinin performans değerleri artık virgülün sağında dört haneli rakamlarla (99,9996 sayfada şu an gördüğüm değerlerden birisi) ifade ediliyor ki bu servislerin ne kadar keskin değerlerle ölçülmeye başladığını gösteriyor. Artık kesinti süreleri gittikçe düşüyor. Bu durum bulut servislerinin yerleşik IT çözümlerinin yerini doldurmak konusunda her geçen gün daha güclü adaylar haline gelmesi demek.

Yine sayfayı incelerken dikkati çeken bu ihtiyacı 2009 yılı gibi bulut bilişim sektörü için oldukça erken bir dönemde görmüş olmaları. Zaten belirli bir süre sonra (https://cloudharmony.com/about adresinde de belirtildiği üzere) dünya devi Gartner, CloudHarmony servisini satın almış.

 

Servisi yürütenler iddialı bir şekilde herhangi bir bulut servisi ile bağları olmadığını ve bu işi büyük bir tarafsızlık ile yürüttüklerini belirtmekteler. Umuyorum gerçekten bu tavrı devam ettirir ve bu alanda objektif çalışmaları bize sunmayı sürdürürler. Bulut servisi alanlar veya almayı düşünenler mutlaka takip etmeli CloudHarmony’yi.

Evren Akbulut

Infrastructure Architect – Alotech

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

10 Aralık 2019
Zoho MeetUp’ta “Deneyimli Sesler” Konuştu

CRM pazarının önemli bir oyuncusu olan Zoho’nun Türkiye partneri Cloudyflex tarafından düzenlenen Zoho MeetUp etkinliğinde, AloTech kurucu ortağı İdris Avcı konuşmacı olarak yer aldı.

9 Nisan 2019
Cenk Soyak ve İdris Avcı girişimcilik hikayesini anlattı

AloTech CEO’su Cenk Soyak ve CTO’su İdris Avcı, girişimcilik hikayesini Arman & Koray YollardaTV kanalına anlattı.

19 Kasım 2021
Performans ve Verimliliği Ölçümleyebileceğiniz 30 Önemli Çağrı Merkezi Metriği

Performans ve Verimliliği Ölçümleyebileceğiniz 30 Önemli Çağrı Merkezi Metriği   Çağrı merkezi metrikleri neden önemlidir? Çağrı merkezi metrikleri, müşteri hizmetleri ekiplerinin genel etkinliğini ölçmenize yardımcı olur. Bu metrikleri kullanarak, performans ölçümü, temsilci üretkenliği ve daha pek çok süreçle ilgili müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik iyileştirmeler yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yöneticileri, çağrı merkezi çözümlerinin işletme amaçlarına ulaşmada ne […]

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat