7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

Startup İstanbul Scaleup Birincisi AloTech

Hüseyin Özkale
6 Kasım 2019
4 dakikalık okuma
GERİ DÖN

Etohum tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Startup İstanbul etkinliğinin Scaleup birincisi AloTech oldu.

Bir hayali olan ve daha da önemlisi bunu hayata geçirmek isteyen herkesin başvurabileceği, Türkiye’deki en önemli yatırım platformlarından biri olan Etohum’un, bu yıl 7.sini düzenlediği Startup İstanbul etkinliği 4 gün devam eden sunumlar, yatırımcı konuşmaları, paneller ve 4. gün gerçekleşen ödül töreniyle tamamlandı.

Etkinliğin ilk günü Etohum’un kurucusu Burak Büyükdemir’in açılış konuşmasıyla başladı. Büyükdemir etkinliğin Türkiye için çok önemli olduğunu ve İstanbul’u dünyanın en büyük girişimcilik merkezi yapmak için uğraştıklarını ifade etti. Bununla birlikte Büyükdemir, her geçen yıl etkinliğin daha çok başvuru aldığını ve bu yıl 65 ülkeden yüzlerce başvuru yapıldığını dile getirdi.

Startup ve Scaleup dalında iki farklı kategoride ödüllerin verildiği etkinlikte yüzlerce girişim yarıştı. Başvuranlar arasında yapılan elemeler sonrasında iki dalda da son 10’a kalan katılımcılar final günü büyük bir heyecan yaşadı. Final günü, Startup İstanbul 2019 ana sponsoru Esas Ventures’ın kurucu ortaklarından Fethi Sabancı Kamışlı’nın konuşmasıyla başladı. Kamışlı, Esas Ventures’ın yatırımcılar ve girişimciler için özel bir platform olduğunu söyledi. Özellikle yatırım almak isteyen ve gelecek vadeden girişimlere destek olduğunu belirten Kamışlı, bugüne kadar sağladıkları yatırımlardan genellikle sağlık ve teknoloji alanında çalışan firmaların yararlandığını dile getirdi. Dünyadaki startup ekosistemiyle Türkiye’deki ekosistem arasında bir köprü kurmayı hedeflediğini belirten Kamışlı, bu hedef doğrultusunda farklı coğrafyalara yatırım yaptıklarının altını çizdi.       

Finale kalan startup ve scaleup kategorisindeki şirketlere, jüri üyelerine kendilerini anlatmak adına 2.5 dakika süre verildi. Verilen süre içerisinde girişimleri anlatan ve jüriler tarafından sorulan sorulara yanıt veren katılımcılar 1. olmak için birbirleriyle yarıştı.

Sunumların ardından ödül törenine geçildi. İlk olarak startup kategorisindeki adaylar ödüllerin sahibi oldu. Juri üyelerinin değerlendirmeleri sonrasında üçüncülük ödülü Kenya’dan, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren firmaların performansını ve kârlılığını ölçen Fleetsimplify’e giderken ikinciliği Suudi Arabistan’dan, tarım sektöründe faaliyet gösteren ve çiftçilerin tarladaki verimliliğini artıran OrbitCrops aldı. Startup birincilik ödülü ise Filistin’den katılan, kitle kaynaklı B2B taşımacılık hizmeti sunan weDeliver‘ın oldu.

Startup ödüllerinin ardından scaleup kategorisi ödülleri sahiplerini buldu. Üçüncülük ödülünü Yunanistan’dan kolay ve kişiselleştirilmiş bir seyahat deneyimi sunan Welcome ve Pakistan’dan doktor randevu platformu sunan Oladac paylaşırken ikincilik ödülünü Ürdün’den mobil oyun yayıncısı Tamatem aldı. Scaleup birincilik ödülü ise bulut tabanlı bir çağrı merkezi çözümü sunan AloTech’in oldu. AloTech, 2016 yılında Startup Turkey tarafından da en başarılı girişim olarak seçilerek birincilik ödülüne sahip olmuştu. Start Istanbul etkinliğine katkı sağlayan Startup Estonia da etkinlikte Startup Estonia özel ödülünü verdi. Startup Estonia özel ödülünü ise sporcu yaralanmalarını önceden tespit eden IOT cihazları ve servisler geliştiren bir girişim olan Neurocess aldı.

Ödül töreni sonrası tüm katılımcılara teşekkür eden Startup Istanbul kurucusu Burak Büyükdemir, etkinliğe katılan bütün şirketleri sahneye davet etti ve tüm katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sunum ve ödül töreni için:

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

7 Eylül 2021
AloTech yeni yatırım turunda üç milyon dolar yatırım aldı

AloTech’in yurt dışı yapılanması Collective Spark’ın yatırımıyla güçlenecek     Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, Collective Spark liderliğinde gerçekleşen yeni yatırım turunda üç milyon dolarlık yatırım aldı. AloTech bu yatırım ile halihazırda 20 ülkeye ulaşan global operasyonlarını daha da büyüterek özellikle Kuzey Amerika pazarında güçlenmeyi hedefliyor.   Yurt içinde yakaladığı başarıyı […]

5 Nisan 2019
Çağrı Merkezinizi Buluta Taşımanın Faydaları

Günümüzde, bulut tabanlı teknolojiler her alanda olduğu gibi Çağrı Merkezi çözümleri içinde de çok hızlı bir şekilde yayılmaktalar. Analistlerin rakamlarına göre dünyada senelik 20 Milyar dolar büyüklüğündeki bu devasa pazar senelik %25.7 oranında büyüyor ve 2020 yılı itibarıyla dünyadaki her 4 Çağrı Merkezinden 3 tanesi Bulut üzerinde çalışıyor olacak.

10 Aralık 2019
Zoho MeetUp’ta “Deneyimli Sesler” Konuştu

CRM pazarının önemli bir oyuncusu olan Zoho’nun Türkiye partneri Cloudyflex tarafından düzenlenen Zoho MeetUp etkinliğinde, AloTech kurucu ortağı İdris Avcı konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat