7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

AloTech, Teknosa’nın Çağrı Merkezini Bir Gecede Kökten Değiştirdi

Hüseyin Özkale
1 Nisan 2019
3 dakikalık okuma
GERİ DÖN

AloTech, 5 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan 3. Call Center Zirvesi’nde gövde gösterisi yaptı.

Türkiye’nin en büyük bulut çağrı merkezi hizmetlerini sunan AloTech zirvede, Teknosa’nın çağrı hizmetlerinin altyapısını nasıl kökten değiştirdiğini açıkladı.

AloTech: İnternetin olduğu her yer bize çağrı merkezi

AloTech Operasyonladan sorumlu yönetici ortağı Birkan Babakol zirvede yaptığı konuşmada, şirketlerin bu sistemi hemen yarın kullanmaya başlayabileceklerini ve bunun için internet bağlantısı olan bir bilgisayar ve mikrofonlu bir kulaklığın yeteceğini söyledi. Babakol, “İnternetin olduğu her yer bize çağrı merkezi. 30 dakikada bir çağrı merkezini devreye alabiliyoruz, bir müşteri temsilcisini 30 dakiada eğitebiliyoruz.” dedi.

Teknosa’nın çağrı merkezini buluta taşımayı 1 Nisan’da tamamlamayı planladıklarını ancak Teknosa’dan gelen istek üzerine bu değişimi 1 Şubat’a çektiklerini belirten Babakol, burada bulut teknolojisi üzerine kurulu sistemlerinin avnatajının devreye girdiğini vurguladı.

Teknosa’nın kendilerinden istediği değişimin konvansiyonel çözümler ile çok kolay olmadığının altını çizen Babakol konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Teknosa’nın 6 tane çağrı merkezi aynı anda devreye girecek. 7.si ile entegrasyon yapılacak. Sadece Teknosa’dan da bahsetmiyoruz. Kliksa ve İklimsa’dan da bahsediyoruz. Kesinti olmayacak. Bu arada sesli yanıt sistemleri var. Kredi kartı ile işlem entegrasyonu var. Böylesine kompleks bir dönüşüm vardı önümüzde. Gerekli incelemelerden sonra bu değişimi bir gecede hayata geçirecek bir plan yaptık. Planı uyguladık ve sistem çok hızlı bir şekilde devreye girdi. Superonline’daki bir arkadaşımız önce Sabancı Center’da bulunan 444’lü PRI hattı daha sonar Teknosa genel müdürlükteki bir PRI hattı buluta yönlendirdi ,ve dönüşüm bitti.”

Teknosa: Çağrı merkezi hizmetlerimiz tıkanmıştı.

Zirvede söz alan Teknosa Müşteri Hizmetleri Müdürü Gökhan Paçalı ise çağrı merkezleri için ihtiyaç duydukları desteği ve bakımı alamadıklarını bundan dolayı problemler yaşamaya başladıklarını belirterek sistemin artık bir yerde tıkandığını söyledi.

“6 tane çağrı merkezi yönetiyoruz. Dolayısı ile birden fazla çağrı merkezi olan bir yapıda çalışıyoruz.” diyen Paçalı konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Teknosa’nın altyapısı ne kadar iyi olsa da destek daha önemli hale geliyor. Geçen süre içerisinde istediğimiz desteği ve bakımı alamadık, çok problemler yaşadık. Bir yerde tıkandık ve yeni bir yatırım için de bütçemiz yoktu. AloTech’in kullandıkça öde modeli ile bakıma veya IT gereksinimlerine ihtiyaç duymadan hizmetlerimizi yürütebilir duruma geldik.”

AloTech: Tamamen yerli bir platformuz

Kasım 2014’te Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UK Trade & Investment) tarafından düzenlenen GREAT Startup Yarışması’nda “Anadolu’nun Teknoloji Girişimi” seçilen AloTech bir ay gibi kısa bir süre sonra “Endeavor Girişimcisi” ödülünü almıştı. İnternet devi Google da bu yıl AloTech’in bulut teknolojisini kullanarak hayata geçirdiği hizmetini dünyaya örnek çalışma olarak göstermişti.

 

http://www.haberler.com/alotech-teknosa-nin-cagri-merkezini-bir-gecede-7402675-haberi/

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

9 Mart 2020
Müşteri Temsilcilerinin Hayatını Kolaylaştıracak İpuçları

Şu anda bu yazıyı okuyorsanız hayatınızı kolaylaştırmak için büyük bir adım atmışsınız demektir. Kim bilir belki şimdiden sonra dünyanın en mutlu çağrı merkezi çalışanı olacaksınız. Çağrı merkezlerinde işlerin her zaman kolay olmasını bekleyemeyiz ama bu yazıyı okuyorsanız belki sizin için hayatı biraz da olsa kolaylaştırabiliriz.

5 Nisan 2019
Ofis Santraliniz artık Cebinizde !

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi ve Santral Bulutu AloTech, geliştirdiği uygulama ile artık cebinizde.

3 Nisan 2019
AloTech-SESTEK İşbirliği Vestel Çağrı Merkezine Ödül Getirdi

Her yıl çağrı merkezi sektörünün en iyilerini seçen, dünya çapındaki en prestijli organizasyonlardan Contact Center World, bu yıl VESTEL’i ödüle layık buldu. VESTEL Çağrı Merkezi, çözüm ortakları SESTEK ve AloTech ile birlikte hayata geçirdiği Self Servis Projesi’yle altın madalya kazandı.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat