7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

AloTech’in Yeni Çözümü ile E-ticaret Siteleri Yeni Bir Sayfa Açacak

Hüseyin Özkale
3 Nisan 2019
4 dakikalık okuma
GERİ DÖN

T-Soft ile gerçekleştirilen işbirliği ile sadece bir günde kurulabilen “Bütünleşik Çağrı Merkezi Çözümü”, e-ticaret şirketlerinin kargo takip süreçlerinde yeni bir boyut açıyor.

Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi sağlayıcı şirketi AloTech, başta e-ticaret şirketleri olmak üzere AloTech’in çağrı merkezi altyapısını kullanan şirketleri, müşterilerine sunduğu hizmette rakiplerin önüne geçirecek önemli bir işbirliğine gitti.

Türkiye’de e-ticaret siteleri için bütünleşik e-ticaret çözümleri geliştiren T-Soft ile gerçekleştirilen işbirliği ile kurulan “Bütünleşik Çağrı Merkezi Çözümü” sayesinde şirketlerin müşterilerinden gelen kargo takip talepleri başta olmak üzere; iade, muhasebe, yönetim, tedarik gibi süreçler ile ilgili otomatik yönlendirmeler yapılarak müşterinin arzu ettiği bilgiye kolaylıkla erişmesi sağlanmakta.

Sadece bir gün içerisinde kurulan sistemde; IVR, müşteriye otomatik mesajı okuyarak kendisinden tercih yapmasını istiyor. Bu anonslarda kullanılan metinler ise özelleştirilebilir olup sanal mağaza ihtiyacına yönelik olarak hazırlanabiliyor.

Kargo takibi hiç bu kadar kolay olmamıştı

T-Soft ve AloTech platformlarının tam entegrasyonu ile çalışan çözüm, ürünün kargo şirketine teslim edildiği süreden, teslim edildiği zamana kadar, sürekli online takip edilebilirlik imkanı sunuyor. Müşterinin telefon numarası üzerinden kim olduğu algılanıyor ve siparişi ile ilgili güncel durum, yazıyı sese çeviren bir teknoloji ile müşteriye okunur. Bu aşamada her şey teknoloji ile gerçekleştiği için insan gücü kullanılmıyor, işgücü kaybı yaşanmıyor.

Çağrı merkezi personeli müşteri ile görüşürken, tüm bilgilere anında ulaşır

Bu çözüm ile çağrı merkezini arayan müşterilerin taleplerinin büyük bir çoğunluğu herhangi bir gerçek kişi ile görüşülmeden karşılanıyor. Ancak arayan kişinin müşteri temsilcisi ile görüşmek istemesi durumunda ise arayan kişinin bilgileri müşterinin çağrısını alan temsilcinin karşısında otomatik açılıyor. Bu pencerede müşteri ile ilgili tüm bilgiler bulunuyor. Müşterinin fotoğrafı, siteye kayıt tarihi, , son siparişleri, site ile olan önceki yazışmaları, önceki telefon görüşmeleri gibi bilgilere anında ulaşılarak tüm konular kolaylıkla çözülebiliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan T-Soft Proje Yöneticisi Ömer Arıkan, “Yaptığımız bu işbirliği sayesinde AloTech’in tüm dünyada ses getirmiş yenilikçi çağrı merkezi altyapısını kullanan e-ticaret şirketlerinin müşterileri ile iletişimini oldukça kolaylaştırıyoruz. Sabit yatırım gerektirmeyen ve başlangıç maliyeti olmayan sistem, bulut mimarisi ile çalıştığından herhangi bir teknik donanıma ihtiyaç duymuyor. Kolayca, operatör sayısı artırılabiliyor veya azaltılabiliyor. Böylece işlerin büyümesi ve küçülmesine paralel çok hızlı aksiyon alınabiliyor.” dedi.

AloTech CTO’su İdris Avcı konuyla ilgili yaptığı değerlendirme şunları söyledi: “E-ticarette müşteri taleplerini hızlı ve efektif bir şekilde karşılamanın rakipler karşısında avantaj sağladığı günümüzde, çağrı merkezi altyapımızı kullanan kurumsal müşterilerimize özellikle kargo süreci ile ilgili talepleri kolaylıkla yönetebilecekleri bir çözüm sunuyoruz. Bu sayede yatırım, donanım, yazılım, işletim ve bakım maliyetlerinin olmadığı Bulut Çözümleri Çağrı Merkezimiz ile müşterilerimizin ticari faaliyetlerini daha da kolaylaştırıyoruz. T-Soft çözümünü platformumuza entegre ederek, çağrı merkezi hizmetimizi kullanan şirketlerin müşterileri ile en kolay şekilde etkileşim kurabilmesini mümkün hale getiriyoruz.” dedi. 

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

2 Ocak 2020
Horizon 2020 Etkinliği

Endüstriyel liderlik seviyesinde inovasyon sahibi kobileri destekleyen ve bir araya getiren Horizon 2020’nin bu seneki sponsorlarından biri AloTech oldu. Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı “Horizon 2020 Future of EU-Turkey Relations and Research & Innovation Collaboration” Konferansı, Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

1 Haziran 2020
Webinar: Ofislere dönerken “yeni normal” şirketlerde nasıl olacak?

1935 yılından beri fitokimyasallar alanında sektör liderlerinden biri olan ve 75 yılı aşan bir tecrübe ile dünyada 35 ülkede hizmet veren Alchem International ve Türkiye’nin en büyük çağrı merkezi bulutu AloTech ortak bir Webinar düzenledi.

4 Mayıs 2020
Webinar: İSKOOP’ta 470 kişi 24 ayrı lokasyonda AloTech ile verimini nasıl artırdı?

4000’i aşan ortağı, 22 ilde 19 şube ve 27 yıllık geçmişiyle eczacılık alanında hizmet veren İstanbul Eczacılar Kooperatifi (İSKOOP) ile gerçekleştirdiğimiz Webinar sona erdi.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat