7 webinarımızda 1132 kişiye sorduk: Uzaktan çalışmanın geleceği?

6563 Sayılı İzinsiz SMS / e-posta Kanunun Getirdikleri

Hüseyin Özkale
3 Nisan 2019
2 dakikalık okuma
GERİ DÖN

1 Mayıs 2015 tarihi itibari ile 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun devreye alındı.

  • Kanun şirketlerin ticari iletişimde bulunmalarını düzenliyor. E-mail, sms, IVN, telefon ile bütün aramalar düzenlemeye tabi tutulmaktadır.
  • Müşterilerin daha önceden almış oldukları hizmet, servis, tamir, sipariş gibi durumlar için hizmet aldıkları şirketlere bu konular hakkında iletişim izin vermesi ve bunun yazılı ya da sözlü olarak müşteri tarafından onaylanması gerekmektedir.( 1.05.2015 tarihine kadar alınan izinler geçerli olacaktır.)
  • Şirketler için ise yapılan aramalarda, eğer şirket aranmak istemiyorsa bunu bildirebilir ve bilgilendirmelerden muaf olabilir. Muaf olmadıkları sürece aranan şirketlere bilgilendirme iletişimi yapılmaktadır.

Tüketiciler çalışmış oldukları şirketler için izin vermedi ise ( yazılı yada sözlü), şirketler müşteri ile iletişim kuramayacaklar. 1 Mayıs 2015 öncesinde hun harca sizle iletişime geçmek için defalarca arama yapan şirketlerin kanun yürürlüğe girdikten sonra azaldığını fark edebilirsiniz.

Yalnız bu durumda unutulmaması gereken ihtiyaç duyduğunuz kampanya tekliflerinden de muaf olunacağıdır. Müşteriler için bazı dezavantajlar da getirmekte birlikte bazılarımız iletişime geçmek için bıktıran TV Platform sağlayıcıları, Bankalar ve merdiven altı ürün satışı yapan firmalardan belli bir oranda kurtulduğumuzu görmekteyiz.

Bundan sonraki süreçte şirketler müşteri kazanmak adına kullanıcılara “ Şirketimiz ve şirketimize bağlı iştiraklerden iletişim almak istiyor musunuz? “ diye sormalı. Bu sorunun cevabını müşterinin kendisinin işaretlemesi ya da onay vermesi gerekmektedir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na kanunun uygulamasında ve denetlenmesinde yetki verilmiştir.

Benimle hala bu şekilde iletişim kuran firmalar var ve benim bakanlığa gidecek, dilekçe verecek kadar zamanım yok diyorsanız sizin adınıza bu başvuruyu yapan internet siteleri mevcuttur. Örnek olarak bunlarda birisi olan www.spambitti.com sitesinden sizin izniniz olmadan gelen iletişimler için başvuruda bulunabilirsiniz.

Proje Yöneticisi

Dünya standartlarında bir çağrı merkezi platformu ile operasyonunuzu güçlendirin

Ücretsiz demo talebinde bulunun ve operasyonunuzun ihtiyaçlarına göre yapılandırmalar ve entegrasyonları oluşturmaya bugünden başlayalım
PAYLAŞ

Diğer İçerikler

21 Aralık 2020
Black Friday’de Çağrı Merkezlerinde Neler Oldu?

Bu sene Kasım ayı Black Friday indirimleriyle kampanya ayına dönüştü. Tüketiciler internetten alışverişi önceliklendirse de siparişleriyle ilgili detaylar için çağrı merkezi dahil birçok iletişim kanalına başvurdu.

2 Nisan 2019
Sinirli Müşterilerle Başa Çıkmak

Çağrı Merkezi ekipleri tarafından sıkça kullanılan bir terim vardır “düdüklü tencerenin buharını boşaltmak”… Aslında sinirli müşterilere ait bir çağrı karşıladığınızda, yapılması gereken ilk şey; karşımızdaki müşterinin siniri geçene kadar söylediklerini sabırla dinlemektir.

3 Nisan 2019
Startup Turkey 2016 etkinliğinin en başarılı girişimi AloTech

Dünya genelinde 700 katılımcı, 150’den fazla yatırımcı ve 100’ü aşkın girişimcinin katılımı ile Antalya’da gerçekleştirilen 8. Startup Turkey etkinliğinin son gününde M&S Partners Pte Direktörü Hiro Mashita, Naspers Group Strateji Müdürü Sebastiaan Vaessen ve Aslanoba Capital Kurucu Başkanı Hasan Aslanoba’dan oluşan jüri tarafından 15 finalist girişimci içerisinden en başarılı 3 girişimci seçildi.

Türkiye’nin En Büyük Çağrı Merkezi Bulutu ile Tanışın

Çok Kanallı İletişim
Hızlı Kurulum, Kolay Entegrasyon
Taahhütsüz Kullandığın Kadar Öde!
İstediğin Yerden Çalış

AloTech hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın!

Kaydınız yapıldı. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapat